FunJet ULTRA var den raskeste ELAPOR-modellen på markedet i dag. Hastigheten til den nye FUNJET ULTRA 2 med ROXXY 4S er ca 220 km / t.
«ULTRA-varianten» er designet for ekstrem hastighet. Foamet er sterkere enn på den «normale utgaven», noe som gir enda mer stabilitet til hele modellen, med litt økning i vekt. I hastigheter utover 200 km / t er kravet til pilot og materiale enorm. «ULTRA» er derfor det riktige valget for speed fans – det ultimate «fartskicket» er garantert.
Til tross for at den er designet for høyeste hastighet, har FunJET ULTRA2 utmerkede lavhastighets- og landingsegenskaper fordi den alltid kan kontrolleres bekymringsløst og presist.
BK + -versjonen inneholder komponenter perfekt tilpasset modellen, for eksempel: Motor Multiplex ROXXY BL Outrunner C35-36-1960kv, fartskontroller Multiplex ROXXY BL-Control 755 S-BEC, propell 6×5,5 «med driver og to Hitec HS-65HB servoer.
Inneholder
1 WINGSTABI EASY Control RX-7-DR
1 manual
2 limputer
1 læringskort/”jukseark”
1 bindeplugg
1 Wingstabi klistremerke ark